آیا داشتن قولنامه سیم کارت در زمان خرید ضرروری است؟ مزایای داشتن قولنامه برای خرید سیم کارت چیست؟

قولنامه سیم کارت  این  دارای این مزیت است که اجازه می دهد تا سطح بالایی از ویژگی های مربوط به جزئیات خرید را بدانید.

قولنامه چیست؟

شما قصد فروش یا خرید سیم کارت خود را دارید اما شرایط به طور کامل فراهم نیست برای مثال می‎توان به خرید اقساطی اشاره کرد که به دلایل نداشتن پول کافی و یا دلایل دیگر…امکان پرداخت پول کامل وجود ندارد در این میان دو طرف تصمیم می گیرند که قراردادی تنظیم کنند و در تاریخ مقرر بعد از تسویه ی کامل سند رسمی بنام خریدار بزنند به این قرارداد قولنامه می گویند.

در انارسیم به ازای خرید سیم کارت، قولنامه ای نوشته می شود که این به نوعی گارانتی خرید شما  تا زمان تسویه و سند زدن کامل به نام شخص محسوب می شود.

قولنامه سیم کارت

آیا قولنامه سیم کارت دارای اعتبار و تاریخ است؟

در قولنامه طرفین موافقت می نمایند، تاریخی مشخص شود تا بتوانند در تاریخ معین حدودا یک هفته الی یک ماه  برای تنطیم سند رسمی تماس بگیرند. البته لازم به ذکر است که در مرکز انارسیم برای تنظیم سند نیاز به حضور نیست و بلافاصله بعد از تسویه سند به نام خریدار نوشته می‎شود. خریداران مدارک خود را به صورت انلاین و اینترنتی ارسال می کنند.

ایا وجهی بابت قولنامه پرداخت می شود؟

بله خریدار موظف به پرداخت مبلغی مشخص شده از طرف دفترپیشخوان دولتی می باشد که این مبلغ تقریبا در هر خطوطی بسته به نوع و رندی و حتی بسته به قیمت آن خط این هزینه متفاوت می باشد.

چرا باید این مبلغ بابت قولنامه پرداخت شود؟

همانطوریکه در معاملات ملک و اتومبیل علاوه بر اینکه این معاملات در دفترخانه نقل و انتقال قطعی می شود(نقل و انتقال مالکیت در سیستم دولتی) قولنامه ای نیز حین معامله یا قبل معامله به منظور حفظ حق و حقوق خریدار و فروشنده تنظیم می گردد.

چند توصیه به خریدار سیم کارت ۹۱۲  در ارتباط با قولنامه:

  1.  اگر سیم کارتی که قبل از انتقال به نام شما تخلف داشته باشد قطع قضائی می شود. شما برای ادعای خود در دستگاه قضائی نیاز به قولنامه خواهید داشت و اگر قولنامه نباشد مبلغ معامله در رسید نقل و انتقال مخابرات وجود ندارد.
  2. ما یک فروشگاه اینترنتی هستیم و برای مراجعه حضوری شما ۵% هزینه صرف می کنیم که ۱% از شما کسر می گردد.