نداشتن قولنامه خرید سیم کارت ۰۹۱۲،مشکلات و ریسک ها

نداشتن قولنامه خرید سیم کارت ۰۹۱۲ ، چه مشکلات و ریسک هایی را به دنبال خواهد داشت؟

 

نداشتن قولنامه خرید سیم کارت ۰۹۱۲ ، مهمترین نکته ای است که ریسک معاملات را در زمان خرید سیم کارت۹۱۲ افزایش میدهد!

وقتی سیم کارت۹۱۲ را از یک مرکز یا فروشگاه خریداری می کنید، در این معامله نیز همانند خرید اتومبیل و یا منزل مسکونی، علاوه بر نقل و انتقالات قطعی، به دلایلی که به آن اشاره خواهیم کرد، نیاز به تنظیم یک قولنامه معتبر است.

 

قولنامه خرید اقساطی

قولنامه

 

نداشتن قولنامه خرید سیم کارت ۰۹۱۲ و یا خرید هر سیم کارتی،بدون داشتن قولنامه از اعتبار بالایی برخوردار نیست.

 

معامله سیم کارت۹۱۲ جزئیاتی مانند مبلغ معامله، مبلغ قبض، تاریخ خرید، نام فروشنده و … دارد. اما باید ذکر کنیم که وقتی قولنامه تنظیم نمی شود این جزئیات بدون مدرک و مستندات بوده و اگر هم در حین معامله برای شما مشخص باشد، چون مکتوب نشده، بعدها در صورتی که به هر دلیلی سیم کارت قطع قضایی یا عدم نقل و انتقال شود، قابل ارائه به دستگاه قضایی نمی باشد.

فرض کنید شما سیم کارتی خریداری می کنید و بعد از انجام معامله قولنامه ای دریافت نکردید، اگر سیم کارت به دلیل کشف الفساد قبلی عدم نقل و انتقال و یا قطع قضایی شود (تا کنون بارها اتفاق افتاده، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد) تنها مدرک شما برگ سند نقل و انتقال است که نشان دهنده این است، سیم کارت به نام شخص بوده که اکنون به نام شما انتقال پیدا کرده است.

در این زمان چطور می خواهید آن شخص را پیدا کنید و در دادگاه قضایی ادعای دعوی کنید و یا چه مقدار بابت این سیم کارت هزینه پرداخت کرده اید؟

ممکن است با خود چنین بگویید که مبلغ واریزی شما کاملا مشخص است، اما باید بدانید که اگر فروشنده بخواهد، به راحتی میتواند مدعی شود پولی که از شما دریافت کرده مربوط به این معامله نبوده است و میتوان گفت که شما هم هیچ گونه مدرکی برای ادعای حرف خود ندارید.

نکته بعدی این است که اگر فروشنده فروشگاه موبایل که به شما سیم کارت۹۱۲ را فروخته است، معامله ی انجام شده را حاشا کند چه مدرکی برا ی دریافت حق خود دارید؟

توضیح اینکه فروشنده می تواند به کل نقش خود را در معامله حاشا کند، شما می‎مانید و صاحب سند قبلی در برگه نقل و انتقال که هیچ آدرسی هم از ایشان ندارید.
وقتی دستان شما خالی از مدرک باشد، فروشنده به راحتی می تواند از شما بخواهد که صبر کنید تا مسئله ی قضایی سیم کارت حل شود بدون اینکه وجه پرداختی تان را برگرداند. اما زمانی که مدارک شما کامل باشد در کوتاهترین زمان ممکن می توانید فروشنده واقعی را حداقل به پرداخت وجه مجبور کنید.برای اطلاعات بیشتر این مقاله را هم بخوانید.

توضیح : معمولا به دلیل محدودیت ده سیمکارتی، سیم کارتها به نام صاحب موبایل فروشی نمی باشد و اغلب به نام دوستان و اقوامشان است که تا شما بخواهید اقوام فروشنده را پیدا کنید زمان زیادی را از دست خواهید داد.

در انتها لازم دانستیم که توضیح دهیم قولنامه معتبر قولنامه ای است که سربرگ فروشگاه را دارد، فروشگاه مربوطه جواز دارد، مهر مربوط به جواز را دارد و اگر چناچه قولنامه مهر و سربرگ نداشت، امضا و اثر انگشت فروشنده،اصل و کپی کارت ملی فروشنده را بخواهید و احراز هویت کنید.

 

دپارتمان مشاوره انارسیم